Wpis powitalny

Zamień marzenie o domu w rzeczywistość

Planując budowę własnego domu poszukujesz odpowiedniej działki, na której go wybudujesz. Gdzie wśród najbliższych przeżyjesz wiele wspaniałych chwil. Ten blog pomoże Ci, samodzielnie wybrać działkę, odpowiednią do pielęgnowanego marzenia o własnym domu. Podpowiem Ci na co zwrócić uwagę, aby była przyjazna do zamieszkania. Podzielę się, zarówno swoim osobistym doświadczeniem jako inwestor, który wybudował własny dom, jak i wieloletnim doświadczeniem zawodowym jako geodeta, który towarzyszył inwestorom takim, jak Ty na etapie wyboru działki, realizacji budowy i przygotowaniu dokumentacji odbiorowej budynku niezbędnej do legalnego zamieszkania w wymarzonym domu.

Wiedzą i doświadczeniem dzieli się Robert Szwal

Przede wszystkim, jestem praktykiem i taką wiedzę udostępniam. Teraz z przyjemnością chcę się podzielić tą wiedza i doświadczeniem z Tobą. Dowiesz się, które elementy inwestycji we własny dom wymagają szczególnej uwagi. Znajdziesz tu informacje jaki wpływ na wybór  działki i  realizację budowy mają przepisy. Gdzie szukać informacji o działce, wykonawcy. Wskazówki, jak się upewnić, czy wybrany wykonawca jest wiarygodny. Adresy internetowe, pod którymi znajdziesz aktualne przepisy, obowiązujące procedury dla różnych spraw załatwianych w urzędzie. Gdzie i jak uzyskać dokumenty bez, których nie można rozpocząć budowy. Jakie problemy możesz spotkać na etapie przygotowań do budowy. Co załatwić przed zamieszkaniem w nowym domu. Jak zagospodarować działkę po wybudowaniu domu.

Dlaczego założyłem bloga?

Lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Stąd pomysł na bloga. Jest on dla mnie miejscem, skąd będę mógł dotrzeć z praktycznymi i konkretnymi poradami do większej liczby inwestorów. Dzielenie się wiedzą daje mi świadomość pozytywnego wkładu w życie innych ludzi. Tym samym, mam taką nadzieje, blog będzie motywacją dla mnie samego do rozwoju w dziedzinach, które tu opisuję.

Witam i zapraszam do lektury